חוויה במוסיקה

לפני שנים הייתה ילדה קטנה, שאהבה לשיר שירים ולשמוע סיפורים. בגן הילדים היא אהבה לשחק, אבל במיוחד אהבה את ה”קוסמת”, שכאשר הגיעה לגן, היתה מתיישבת ליד כלי נגינה גדול ושחור, ובמגע אצבעותיה עליו נשמעו צלילים נעימים ויפים… ובהמשך, בכל פעם שנשמעה נגינת פסנתר ברדיו, היתה הילדה מתופפת באצבעותיה הקטנות על שולחנות מזדמנים ומדמיינת שהיא זו שמפיקה את הצלילים…

הילדה הזאת הייתי אני, והפסנתר היה אהבתי הראשונה מאז ועד היום.

שמי נחמה בורנשטיין, מוסיקאית, בעלת הסטודיו למוסיקה במכבים.

לאחר שנות הוראה בנגינה בפסנתר הוספתי תחום מרתק בחינוך המוסיקלי: הוראת מוסיקה לילדים בקבוצות, בשיטה חוויתית מיוחדת.

בכל פעם שאני פוגשת את הילדים אני מסתכלת אליהם בגובה העיניים, משתדלת “להכנס” לראש שלהם ולחוש את רגשותיהם. כל אחד מוזמן לבטא את עצמו, באמצעות המוסיקה, בדרך אישית משלו, ללא ביקורת או שיפוטיות. ההורים שמשתתפים עם ילדיהם מבלים שעת איכות מיוחדת במינה:  בנגינה, משחק, סיפור ותנועה.

בסטודיו למוסיקה יש מגוון עשיר של כלי נגינה, וביניהם בולטת במיוחד בובה בדמות אנושית, שבנוייה כולה מכלי הקשה. קטנים וגדולים נהנים להקיש על מגוון הכלים מהם היא בנויה.

ביניהם גם ילדים עם צרכים מיוחדים, שיכולים להתבטא באמצעות אלתור, לרכוש ביטחון וגם גבולות ודחיית סיפוקים: כל זאת בלי שירגישו “מטופלים”.

כובע נוסף, שמאחד את אהבתי למוסיקה ואת הנסיון שצברתי בתחום ההוראה הוא הנחיית סדנאות חוויתיות לקהל הרחב, שמיועדות לאוהבי מוסיקה ללא כל צורך בידע קודם.

הנושאים שנבחרים מן הרפרטואר הקלאסי, הזמר הישראלי והמוסיקה העממית, מוצגים בהאזנה מודרכת, צפייה בסרטים והדגמות בנגינה.

כחברת ניב יותר משלש שנים, אני זוכה לתמיכה ועידוד בעבודתי כעצמאית, ונהנית מתחושת שייכות לקהילת נשים חזקות ומלאות יוזמה.