מלוות דרך עם היומן הוויזואלי, מנחת קבוצות, מומחית למיומנויות הנחיית קבוצות

מיכל אמסלם, נעים מאד!
מלוות דרך עם היומן הוויזואלי, מנחת קבוצות, מומחית למיומנויות הנחיית קבוצות
אני אוהבת אמנות ויצירה! אני מאמינה גדולה באמנות ככלי עוקף קוגניציה, שמאפשרת להגיע אל הנפש באופן בלתי-אמצעי.
ברקע המקצועי שלי אני יועצת ארגונית, מדריכה (כבר כ-30 שנה) ומנחת קבוצות. ההתמחות שלי הוראת מיומנויות הנחית קבוצות. אני מלמדת קורס הנחיית קבוצות, נותנת ייעוץ עם רעיונות וכלים למנחי קבוצות, מלווָה מנחים בתהליך אישי לבניית סדנאות, מנחה סדנה “מרעיון למעשה – איך לבנות סדנה” ותמיד שמחה לעזור ולתת טיפים.
לאנשי עסקים אני מסייעת בתכנון הצגה עסקית מורחבת (“10 דקות”) מעניינת ומקורית. כך, מתוך ההבנה שיש לא מעט אנשי עסקים החברים בארגוני נטוורקינג, בניתי סדנה המסייעת לתכנן את ה-10 דקות ובונה את הביטחון העצמי לעמידה מול קהל. לסדנה קראתי “10 דקות בגן עדן” כי אני באמת מאמינה שזה יכול להיות מתוך הנאה וכייף.
מאז שאני זוכרת את עצמי אני יוצרת ומתנסה בתחומי אמנות שונים. כיוצרת בנשמתי אני אוהבת לשלב יצירה, הבעה ואומנות בסדנאות.
לפני מספר שנים התוודעתי אל היומן הויזואלי, מצאתי “מֵיכַל” שאִפשר לי לעבֵּד את רגשותיי בצורה המתאימה עבורי. כאשת מקצוע מצאתי את החיבור המדויק בין תהליכים אישיים וקבוצתיים לבין האמנות. ומאז אני מלווה דרך עם היומן הוויזואלי בשיטת “יומן המסע הוויזואלי”.
מהו היומן הוויזואלי? היומן הוויזואלי (Art Journal) הוא כלי לפורקן וביטוי רגשי בצורה יצירתית. במחברת אישית , אנו יוצרים במגוון טכניקות תוך שילוב טקסטים אישיים שלנו או טקסטים “שנוגעים” בנו ומהווים קטליזטור לתהליך פנימי.
הדגש ביומן הוויזואלי הוא על תחושה טובה והנאה, על תהליך היצירה ולא על התוצאה, על חוויה ללא שיפוטיות. היומן הוא מפגש בין טכניקות, חומרים, צבעים ומילים המסייעים לנו להתבונן פנימה ומעוררים תובנות.
מפגש של יצירה ביומן הוא הזמנה לפתיחה של הלב. כל סדנה היא חוויה ייחודית של צבעים ורגשות – הזדמנות להתבוננות פנימה שיכולה להוות טריגר ליצירה. ולעתים להיפך, היצירה מעוררת בתוכנו משהו פנימי.
בסדנאות היומן אצלי בסטודיו, אני רואה את חדוות היצירה, את העבודה ממקום משוחרר ויָלְדִי ללא שיפוטיות. אני רואה את הכוח של היצירה והכתיבה ביומן להוביל אל מעמקי הנפש, לפרוק רגשות ותחושות קשים ולהיטען באנרגיה טובה ומעצימה. כל אלה בשילוב עם כוחה של הקבוצה, בונים תהליך משמעותי למשתתפים בסדנאות.
במפגש בן 3-4 שעות, אנו עובדים עם דימויים, צבעים וטקסטים בדפי היומן. מתנסים בחומרים מיוחדים ובטכניקות מפתיעות מעולם המיקס מדיה (Mixed media).
היומן הויזואלי מטייל בטבע: כחובבת טבע שגדלה במושב שיתופי, קרוב לטבע, אך היה לי טבעי להדריך בצבא במרכז לימודי שדה של החברה להגנת הטבע. מאז הדרכתי לאורך שנים רבות בשבילי הארץ ובשבילי ירושלים. כעת אני מחברת בין הטבע לבין האומנות ומובילה טיולים עם היומן הוויזואלי – “היומן הוויזואלי מטייל בטבע”. חוויה של התחברות לאדמה ולנופים, חוויה של שוטטות, התבוננות ויצירה. טיול נינוח בנוף עוצר נשימה ובפינות חבויות. בהשראת הנוף בחוץ אנו יוצרים ביומן.
מעשה בקלפים: כמנחת קבוצות אני משתמשת הרבה בערכות קלפים למיניהן. כאשת עסקים פגשתי לא מעט נשים שמשתמשות גם הן בקלפים בסדנאות, בקליניקה ובתהליכי אימון אישי אך לעיתים מחפשות קלפים “מדויקים יותר”. כך נולדה לה הסדנה “מעשה בקלפים – סדנה חווייתית ליצירת ערכת קלפים אישית” ערכת קלפים שאנחנו יוצרים ולאף אחד אחר אין כזו, one of a kind. בטכניקות מיוחדות ובחומרים מדליקים אנחנו יוצרים את הערכה וכל אחד יוצק את התוכן האישי שלו לתוך הקלפים.
סדנאות עד הבית: הסדנאות מתקיימות אצלי בסטודיו במודיעין ואני שמחה גם לנסוע ברחבי הארץ ולהגיע עד אליכם עם ארגז האוצרות שלי – חומרי היצירה, לקיים את הסדנה שתבחרו (ניתן לקיים גם סדנאות חד פעמיות קצרות וגם סדנאות בנות מספר מפגשים).
אם חשקה נפשכם בערב גיבוש אינטימי, בישיבת צוות מיוחדת, בפתיחת שנה או סיכום שנה בגוון מיוחד, בסדנת יום הולדת או אפילו מפגש מיוחד לכבוד בת המצווה, לכו עם הלב ובואו אל המסע היצירתי עם היומן.
אני מזמינה להצטרף אלי למסע המתגמל הזה. כי כמאמר ד”ר סוס ‘אם יוצאים מגיעים למקומות נפלאים’
פה תוכלו לראות מגוון סדנאות, עם כל אחת מהן אוכל להגיע עד אליכם: https://lp.vp4.me/kyag
https://lp.vp4.me/ktpn
לשאלות, בקשות וסתם שיחת התייעצות אני כאן. טלפון: 050-2054054