שף קונדיטור ומטפלת ריגשית בשיטת ABA

בעלת עסק מאז 1997

* סדנאות וחוגי אפיה

* הפעלות ימי הולדת

* עוגות מעוצבות

* מטבח טיפולי

אפייה, הפעלות, סדנאות, חוגים בתחום הקונדיטוריה מוכר וידוע אבל מהו מטבח טיפולי…?

תרפיה במטבח – שיטת טיפול חדשנית, הנחקרת ומתפתחת במקביל במהלך השנים האחרונות. למעשה, המטבח הופך למרחב טיפולי.

כמו באמנות גם הבישול הוא תהליך יצירתי מהנה המהווה הזדמנות להבעה עצמית ופותח צוהר לעולמו הפנימי, הרגשי והחברתי של המטופל.

באמצעות החשיפה החושית האינטנסיבית יכול המטופל להתחבר לתחושותיו, רגשותיו  וחוויות הילדות שלו ולעבד דרכן מגוון רחב של מחשבות ורגשות תוך כדי יישומן במציאות של היום.

הן באפייה, והן בבישול ישנם כלים וטכניקות שיש ביכולתם לפתוח צוהר לעולמו הרגשי של המטופל. בשילוב של שיחה, משחק ויצירה – הכנה, בישול, אפייה ומפגש עם חומרי גלם בעלי מרקמים, טמפרטורות וצבעים שונים, ותהליכי שינוי שחומרים אלו עוברים, ואף אכילה משותפת וחווייתית בסיומו של המפגש. דרך האפייה והבישול הופכת את הפעילות מעשייה אינטואיטיבית לפעילות מתוכננת.

מעבר למיומנויות הביצועיות לתפקוד עצמאי, יש בפעילות זאת ממשק לתחומים נוספים -כמו התנהלות במרחב ובזמן, תרגול פעולות מוטוריות וקואורדינטיביות, לימוד מושגים בנושאי תזונה, התנסות בעבודה עם חומרים שונים, העשרה מילולית, הבנת הנקרא ופענוח הוראות, חשיבה מתמטית, אינטראקציה חברתית, הבנת הקשר סיבה-תוצאה ועוד.  לילדים מעניקה התנסות חווייתית מעין זאת – הנאה, תחושת בטחון לצד יצירת קשר ומערכת יחסים ייחודית ראשונית בינו לבין המטפל, ובקבוצה בינו לבין חבריו. 

לסיכום – תרפיה במטבח מציעה אפשרות טיפול ייחודית, עוצמתית ומיטיבה, תוך מתן מענה רגשי ושימוש במזון לפתור אתגרים ודילמות, להכניס שקט פנימי ואף להעניק כישורי חיים וחינוך למודעות.