מורת דרך בשבילי ארץ ונפש

הדבר שאני הכי אוהבת הוא לגלות לאנשים פינות נסתרות ומיוחדות, כאלה שנמצאות מתחת לאף, אך ללא הכוונה לא יודעים להגיע אליהן, וגם לא יודעים מה הסיפור שלהן. לשם כך דרושה הדרכה צמודה, בכדי להאיר את הדרך.

את אהבתי זאת שילבתי בעשור האחרון עם לימודי אימון אישי בשיטת סאטיה בבית הספר להוויה, הקשבה וטרנספורמציה – EMOTION.

התובנות מהלימודים וההכרה שאנו מנוהלים ביום-יום מתוך פינות ילדות סמויות מן העין, הובילה אותי להבנה שיש הקבלה בין פינות הנפש לפינות החמד הנסתרות: בשני המקרים הגילוי מאפשר לשנות את הדרך בה התנהלנו ובה הסתכלנו על המציאות עד כה. כלומר, בשני המקרים כמורת דרך, אני מסייעת למטיילים בשבילי הארץ והנפש לגלות שיש דרכים נוספות להתנהל במציאות, ולא חובה לדבוק ב”אוטומטים” שלרוב אינם משרתים אותנו ביחסים ואינם מעוררי השראה.

השילוב הזה הוביל אותי להבנה שאני “מורת דרך בשבילי ארץ ונפש”, כי הרי אלו אותן סמטאות שנמצאות בחוץ או בפנים, והגילויים המפתיעים בשתיהן מאפשרים שחרור, ולעתים אף החלטה לשנות את ההליכה בדרך הקודמת ובחירה לאמץ דרך חדשה ייחודית ומדוייקת יותר.

היכן אני מדריכה בשבילי ארץ?

בעיקר בירושלים – מזה 31 שנה.

ובסלובניה – בלוגרסקה דולינה  – בה אני עורכת את “חווית ההשתקפויות” –3 וחצי ימים או שבוע, של טיולים קלילים בין שמים מים וירוק משגע, מפגשים עם מקומיים, אוכל משובח, שקט ונשימה המאפשרים לגלות דרך עוצמת הטבע , את טבענו העוצמתי. 

 

מה אני מדריכה?

אני משלבת מפגשים עם אנשים מעניינים, תצפיות מרהיבות, טעימות-טעימות, מדיטציות ושהייה בטבע בכדי למלא את ה”מצברים”, להנות מאורה של ירושלים ולהתקרב לאורנו הפנימי.

 

ומה בשבילי הנפש?

·         אני מאמנת להתפתחות אישית – נפגשת לשיחות אימון עם אנשים המעוניינים להכיר לעצמם את עצמם, כדי לחברם לעוצמתם ולהימנע מחוסר שביעות רצון בתחומי חיים שונים.

·         אני עורכת שיחת הכנה חד פעמית CLEAR WAY – – לקראת אירוע מלחיץ/שיחה חשובה/מצגת/ניתוח/טסט – אני עורכת שיחה טלפונית בת כשעה ורבע ובה מכינה את האדם והוויתו להיות מי שהוא מעוניין להיות כאדם בוגר ומטיב. את השיחה מומלץ לערוך עד 48 שעות לפני האירוע.

·         אני מרצה על “4 העונות בעסק שלי” –על האפשרות לרתום את העונתיות שבחיים ובעסק לטובת ההתנהלות העסקית, והאישית.

וההרצאה “מי מסתתר מאחורי הגלימה” – על מה שגיליתי מאחורי גלימתם הרשמית של נזירים משבילי הארץ, סיפורים אישיים ואנקדוטות מפתיעות, ומה גילו מתאמנים בחדר האימון כשהסכימו להסיר את “גלימתם” ולהביט פנימה לסמטאות נפשם.

 

 

ניתן לטייל בירושלים לבד ולהגיד שאנו מכירים אותה מצויין, כמו שניתן לומר שאנו מכירים את עצמנו מצויין, אך בשני המקרים ההליכה בדרכים הראשיות והמוכרות לא מאפשרת גילויים חדשים ותובנות כמו הליכה עם מורת דרך המאירה סמטאות חדשות בשבילי ארץ ונפש .